Materská škola

Základné informácie o MŠ v Zborove nad Bystricou.
Naša materská škola Zborov nad Bystricou nesie vo svojom školskom programe názov "Dráčik Šikuliačik", ktorý vyplýva z histórie obce a nachádza sa aj v znaku našej školy.
V našej MŠ kladieme dôraz na zážitkové učenie, deti majú možnosť pracovať v záujmových krúžkoch podľa výberu, vedieme ich ku kladnému vzťahu k prírode, obci a našej vlasti. Náš školský vzdelávací program zahŕňa množstvo ďalších úloh špecifických pre náš región, s ohľadom na podmienky školy.

ktorý vyplýva z histórie obce a nachádza sa aj v znaku našej školy.
V tomto školskom roku máme tri triedy, z čoho sú dve s celodennou dochádzkou a jedna s poldennou dochádzkou.
Celkový počet detí je 72, a stará sa o ne 6 kvalifikovaných učiteliek.

ďalších úloh špecifických pre náš región, s ohľadom na podmienky školy.

Šikovnosť našich detí prezentujeme na verejnosti výstavkou prác detí vo vitrínach pred obecným úradom v obci,
vystúpeniami na verejných akciách a organizovaním besiedok a akadémií k slávnostným dňom v priebehu roka.
Pre deti organizujeme množstvo zaujímavých akcií a činnosti, aby ich pobyt v MŠ bol zmysluplný a pre deti zaujímavý,
aby aj po rokoch spomínali na svoju škôlku s úsmevom v tvári a radosťou v srdci. Ponúkame vám fotografie z tých,
ktoré sa uskutočnili v závere minulého školského roka a tešíme sa nové, ktoré nás čakajú.
Bc. Marta Capeková, zástupkyňa pre MŠ Zborov nad Bystricou