Navigácia

 • Zázračná baterka

  Zázračná baterka

  Dnes prišiel deň na ktorý sa deti z materskej školy dlho tešili. Cestovali sme autobusom do Žiliny na divadelné predstavenie do bábkového divadla. Divadielko ,,Zázračná baterka'' deti poučilo aj pobavilo.

  Vrátili sa plné zážitkov a dobrej nálady.🙂

 • Škola v prírode

  Škola v prírode

  V dňoch 31.5.-3.6.2022 sme uskutočnili „Školu v prírode“ so žiakmi 4. ročníka v MKD Vychylovka. Škola bola zameraná na spoznávanie nášho regiónu, jeho tradícií, ľudovej architektúry, remesiel a bežného života našich predkov.

  Deti si mali možnosť vyskúšať maľovanie na platené tašky a plstenie. Sledovali pečenie oblátkov a košikárstvo.Absolvovali prehliadku MKD, kde sa oboznámili s architektúrou a technickými pamiatkami múzea priamo v depe HLÚŽ. Súčasťou prehliadky bola aj jazda historickým vláčikom na lesnej úvraťovej železnici. Náplňou pobytu boli aj rôzne aktivity – maľovanie v prírode, pohybové aktivity, poznávanie rastlín a rozšírili si poznatky z prírodovedy a vlastivedy.

  Pobyt v tomto regióne sme obohatili aj o návštevu vodnej nádrže Nová Bystrica. Súčasťou ŠVP bol aj výlet do Demänovskej doliny, kde sme navštívili Demänovskú jaskyňu Slobody.

  Deti prežili krásny týždeň v lone nádhernej prírody.

 • Matematický KLOKAN 2022

  Matematický KLOKAN 2022

  Dňa 11.apríla 2022 sa 36 žiakov našej školy zapojilo do najväčšej medzinárodnej matematickej súťaže na svete Matematický klokan. Patrí medzi najžiadanejšie súťaže na našej škole. O jej kvalite svedčí i narastajúci počet záujemcov. Úlohy sú výborné, pomáhajú v rozvíjaní logického myslenia a žiaci sú nútení čítať s porozumením. Tento rok nás príjemne prekvapili naši prváčikovia. Traja z nich získali diplom Úspešného riešiteľa. Najlepšie vypočítali všetky príklady Lenka Zemaníková a Janko Prívara, ktorí sa umiestnili na prvom mieste. Z druhého stupňa získala diplom Úspešného riešiteľa Viktória Čimborová, ktorá si trúfla zasúťažiť vo vyššej kategórii a vynikajúco uspela. Skončila na krásnom 9.mieste spomedzi siedmakov a svojimi výsledkami predbehla 97,9% žiakov na Slovensku. Všetkým zúčastneným gratulujeme a prajeme veľa úspechov i v budúcom ročníku.

 • Spoznávanie okolia

  Spoznávanie okolia deťmi z MŠ

  Na dnešnej vychádzke sa nám všetkým z materskej školy potešili oči a zahrialo nás pri srdci. Navštívili sme kaplnku v krásnej prírode u Zuščáka.🙂

 • Oznam

  Oznam o zákaze vstupu do priestorov multifunkčného ihriska

  Z dôvodu prebiehajúcich rekonštrukčných prác platí zákaz vstupu všetkým nepovolaným osobám do priestorov multifunkčného ihriska.

  Ďakujeme za pochopenie.

 • Etiketa správneho stolovania

  Etiketa správneho stolovania

  Dôležitou súčasťou slušného správania je aj stolovanie. Deti z 3. A triedy si vyskúšali ako správne stolovať, použiť príbor a dodržiavať čistotu pri stolovaní. Na domácu úlohu mali sami s minimálnou pomocou rodičov pripraviť chutné  jedlo a  vyfotografovať ho. Kto chcel mohol ho aj doniesť do školy. Úžasných jedál a pokrmov bolo neúrekom, o čom svedčia i mnohé fotografie, dokonca i s pracovným postupom.

  Všetkým zo srdca gratulujem, pretože dokázali, že sa vedia o seba postarať a poznajú i zásady slušného správania a stolovania.

 • Tablo MŠ

  Tablo MŠ

  Predškoláci z materskej školy si pripravili rozlúčkové tablo a vystavili ho pred obecným úradom v našej obci. Budúcim prvákom prajeme nech sú v škole usilovní ako včeličky🙂

 • Váľanie mája v MŠ

  Váľanie mája MŠ

  Posledný májový deň sme v materskej škole zložili náš ,,máj'', ktorý celý mesiac skrášľoval školský dvor. Počasie nám prialo a deti si užili veľa zábavy.🙂

 • Turisticko-orientačný beh

  Turisticko-orientačný beh

  14.5.2022 sa uskutočnilo v Zborove nad Bystricou 2. kolo Slovenského pohára v Turisticko – orientačnom behu. V tejto obci sú vynikajúce podmienky na stavbu tratí a plodná spolupráca s vedením obce, základnej školy a Turistickým oddielom mládeže, takže nečudo, že sa tu pretekári cítia výborne a radi sa sem vracajú. Toto vrcholové športové podujatie sa tu konalo už viackrát a aj tento raz sa organizátori príkladne osvedčili a od všetkých zúčastnených si vyslúžili potlesk za skvele zvládnuté preteky. Trať absolvovalo 149 pretekárov, doslova z celého Slovenska. Tí zo vzdialenejších končín Slovenska už v piatok našli útočisko v ŠKD základnej školy v Zborove nad Bystricou, aby oddýchnutí mohli absolvovať pomerne náročnú trať. Štart pretekov bol na futbalovom štadióne v Zborove nad Bystricou a trate bolo pripravené prevažne v lesnom teréne. Viedli v kopcoch nad cyklotrasou vedúcou z Krásna nad Kysucou do Novej Bystrice. Stavitelia trás mali sťažené podmienky, pretože lesnatá časť trate, kde boli umiestnené azimuty pre viaceré vekové kategórie, bola zarastená hustým krovím a stromov podstatne ubudlo. Postaviť dostatočne náročnú a variabilnú  trať si vyžiadalo dôkladnú prípravu a preskúmanie s ktorou staviteľom pomohla vedúca TOM Draci Zborov nad Bystricou, Janka Harnasová. Že bola trať postavená rafinovane a zároveň dostatočne náročná, svedčí fakt, že na nej pohoreli aj veľkí favoriti, ktorý boli síce dostatočne rýchli, ale niektoré disciplíny jednoducho prebehli bez zaznamenania do súťažného preukazu a to ich stálo v mnohých prípadoch popredné umiestnenie. Pretekárov po úspešnom zdolaní všetkých deviatich súťažných  disciplín čakal v cieli chutný kotlíkový guláš, ktorý si všetci pochvaľovali a len prázdne taniere bolo tou najlepšou vizitkou majstra kuchára – Jožka Jedináka. V Zborove nad Bystricou sa po prvý krát na Slovenskom pohári vyskúšala nová digitálna technológia s čipmi, ktoré mali pretekár na sebe a v konečnom dôsledku sa tým urýchlili výsledky pretekov, čím dostali na ďalších pretekov zelenú.

  Pravda, že nikto neodchádzal domov porazený, pretože zdolať tak náročnú trať v lesnom teréne, si zaslúži uznanie a zároveň veľké poďakovanie tým, ktorí pretekárov dlhý čas pripravujú, nielen v školách a krúžkoch, ale veľa času trávia s nimi v prírode, čo je v dnešnej pretechnizovanej dobe náročná výzva. Všetci veríme, že z mnohých tých, ktorí v Zborove nad Bystricou súťažili, budú raz vrcholoví športovci a budú nám robiť radosť doma aj v zahraničí na medzinárodných pretekoch. Preteky slávnostne vyhodnotil p.starosta PaedDr. Juraj Hlavatý spolu s organizátormi. Odmenou boli diplomy, medaily a vecné ceny. Poďakovanie patrí všetkým tým, ktorí sa akoukoľvek mierou pričinili o zdarný priebeh pretekov, či už rozhodcovia, stavitelia tratí, rodičia detí, sčítacia komisia, vedúci krúžkov, sponzori, vedenie a zamestnanci obce a zamestnanci základnej školy, ktorí aktívne pomáhali na pretekoch a s prípravou trate. Poďakovanie patrí hlavne Drakom B, bez ktorých by sme to nezvládli.

  Výsledky pretekov sú na stránke: www.kst.sk

  Z celého srdca sa chceme poďakovať sponzorom za krásne ceny:

  p. starosta – PedDr. Juraj Hlavatý, ZŠ s MŠ Zborov nad Bystricou – p. riaditeľ PedDr. Milan Križan, Milada Kováčová, DHZ Hasiči Zborov nad Bystricou, Lekáreň Callendula Zborov nad Bystricou, Zväz telesne postihnutých, Reštaurácia u Richtára, Kaderníctvo Dominika, Silvia Baričiaková, Eliška Kubalová, Eva Budošová, Alena Kublová, JaMirBau s.r.o., Jozef Frančiak, Frnkostav, Pavol Vojtuš, Marcela Backová – kvetinárstvo, Dušan Šustek – Nika šport, Jekol, s.r.o., Famchopo, Emília Pakancová, Iveta Šíblová, Martina Kukučková, Alena Kormancová , Marcel Kormanec- Domček u Huga, Jednota Zborov, Janka Kubicová, Hanušovci, Michal Radolský -reklama, Kristián Michalec.

  Ďakujeme všetkým, s úctou -  Turistický oddiel Draci.

 • Besiedka v MŠ

  Besiedka v MŠ

  Po dvoch rokoch sme opäť mohli osláviť Deň matiek a otcov spolu s rodičmi. Všetci sme z toho mali veľkú radosť a deti si pripravili skvelý program plný básní, spevu a tanca. 

 • Môj rozprávkový svet

  Môj rozprávkový svet

  Každoročne na jar Kysucká knižnica v Čadci vyhlasuje výtvarnú súťaž pre deti materských škôl pod názvom Môj rozprávkový svet. Deti kreslia alebo rôznymi technikami maľujú svoje obľúbené rozprávky a rozprávkové postavičky.

   Do 19. ročníka súťaže sme zo všetkých vydarených detských prác vybrali a poslali výkresy Elišky Košťalovej, Danka Macuru, Mišky Smržovej, Simonky Surovej a Alexa Tománka. Porota nakoniec z obrovského množstva výtvarných prác vybrala tie najkrajšie a odmenila ich autorov na slávnostnej vernisáži  27.4. 2022 . Z našej materskej školy boli ocenené dve šikovné predškoláčky - Eliška Košťalová a Simonka Surová. Srdečne blahoželáme. 

  Všetky dielka / aj neocenené/ sú vystavené v priestoroch Kysuckej knižnice v Čadci a na webovej stránke knižnice.

 • Beseda s MP

  Beseda s MP

  Dňa 20.5. sa žiaci našej školy (3.,4.,5. a 6.ročník) v rámci preventívnych aktivít zúčastnili besedy s MP Krásno nad Kysucou. Témou besedy bola Šikana a kyberšikana.Zástupca MP žiakom na konkrétnych príkladoch a s pomocou rôznych videí vysvetlil tieto dva pojmy.Beseda bola vedená formou otázok tak,aby sa do nej žiaci mohli aktívne zapájať.

 • Olympiáda SPOSA

  Olympiáda SPOSA KYSUCE 21. máj 2022

  "Prekážky sú tie obávané veci, ktoré zbadáte, keď odvrátite zrak od svojho cieľa."

  Naši SPOSAci ani napriek svojmu hendikepu nevzdali ani jednu z disciplín:

  1. Beh alebo chôdza

  2. Hádzanie na cieľ

  3. Obchádzanie prekážok

  4. Loptové hry, spoločné cvičenia

  5. Vlastnú disciplínu

  Zvládli skvele svoj vlastný Olympijský deň! Vlajku hrdo niesli spoločne s horiacou fakľou mladí SPOSAci. Dokázali to spoločnými silami pod ochrannými krídlami rodičov, asistentov a ochotných zástupcov ZŠ Zborov nad Bystricou PaedDr. Milana Križana a Mgr. Janky Harnasovej.

  Užili sme si prekrásne športové dopoludnie plné aktivít.

  Schopnosť nadšenia našich SPOSAčikov nesie naše nádeje až ku hviezdam!

  Ďakujeme všetkým, čo nám pomohli tak bravúrne zvládnuť tento deň a svojimi rukami pomohli našim deťom stáť na stupienku víťazov.

 • Projekt "Múdre hranie"

  Projekt "Múdre hranie"

  V školskom roku 2021/2022 sa naša MŠ zapojila do projektu MŠVVaŠ pod názvom "Múdre hranie". Získali sme finančné prostriedky vo výške 1000 EUR na nákup didaktického vybavenia pre našu škôlku. Z finančných prostriedkov sme zakúpili nové didaktické hračky zamerané na rozvíjanie prírodovednej a čitateľskej gramotnosti a pomôcky, ktoré rozvíjajú jemnú motoriku. Pomôcky slúžia aj na rozvíjanie potrebných zručností predškolákov prostredníctvom interaktívych kníh.

  Teší nás, že nové pomôcky deti zaujali a vytvárajú ďalšie možnosti pre získavanie a osvojovanie si nových zručností.

 • Denný tanečný tábor

  TK D-Dance SK a CVČ pri ZŠ Krásno nad Kysucou ťa pozýva na denný tanečný tábor, kde pod vedením prvotriednych tanečníkov zažiješ kopec zábavy. Každý deň bude iný a originálny - a hlavne o zábave! Okrem tanca  ( tanec na modernú hudbu, základy latinskoamerických a štandardných tancov ), spoločných súťaži, kreslenia a hier sa staneš súčasťou skvelého kolektívu!  Termín: 4.7.2022 - 8.7.2022

  Miesto: ZŠ Krásno nad Kysucou (telocvičňa)

  Cena: 80,00 € ( obed, olovrant, pitný režim,lektori, program)

  Vedúci tábora: členovia D-Dance SK ( Lenka a Jakub Dávidkovi, Šimon, Vaneska, Zuzka, Peťo, Adri)

  Záväznú prihlášku spolu s poplatkom doručte najneskôr do 17.6.2022 na sekretariát ZŠ Krásno nad Kysucou ( p. Cvengrošová ), prípadne kontaktuje p. uč Šiškovú (ZŠ Zborov nad Bystricou) alebo po dohode na t.č. 0904 422 268, mail tanecddancesk@gmail.com

  Prihláška do tábora: prihláška do tábora 2022

 • Beseda so spisovateľom

  Beseda so spisovateľom

  Žiaci našej školy mali dňa 2. mája 2022 besedu so spisovateľom Jánom Podmanickým, ktorého novela Muž, ktorý sadil knihy získala titul Kniha Kysúc 2021 (kategória beletria). Svojím pútavým rozprávaním  priblížil žiakom 6.A, 7.A,B a 8.A ako pracuje spisovateľ, koľko kníh napísal a akou  múdrosťou a potešením sú pre človeka knihy. Beseda sa žiakom veľmi páčila, ukázala našim žiakom, že naše krásne Kysuce majú veľkých a múdrych ľudí, ktorí svojou prácou  potešujú dušu čitateľa.

 • ENGLISHSTAR - 2022

  ENGLISHSTAR - súťaž v anglickom jazyku

  Englishstar je medzinárodná súťaž v anglickom jazyku, ktorej hlavným poslaním je propagovať anglický jazyk a zábavnou formou motivovať žiakov k úspešnému riešeniu písomných úloh. Možnosť prihlásiť sa mali naši žiaci od 3. až po 9. ročník. O súťaž prejavilo záujem 23 žiakov. 5. mája 2022 si preverili svoje znalosti gramatiky, slovnej zásoby a čítania s porozumením. Žiaci sa dozvedia svoje výsledky do konca školského roka, tak dúfame, že budú úspešní a spokojní.

  Ďakujeme všetkým prihláseným žiakom za ich účasť a veríme, že dosiahnu čo najlepšie hodnotenie.

  Vyučujúce ANJ

 • Oznam

  Zápis detí do MŠ v školskom roku 2022/2023

  Riaditeľstvo ZŠ s MŠ v Zborove nad Bystricou v zmysle zákon č. 245/2008, § 59 a § 59a  novelou vyhlášky MŠVVaŠ SR č. 438/2020, ktorou sa mení a dopĺňa vyhláška MŠ SR č. 306/2008 Z. z. o materskej škole v znení vyhlášky č. 308/2009 Z. z. oznamuje rodičom, že zápis detí do MŠ sa uskutoční v termíne od:  

  2. mája do 13. mája 2022

  Spôsob podávania žiadostí:

  Rodič môže podať žiadosť:

  • osobne (tlačivo si môže prevziať v MŠ),
  • poštou alebo kuriérom na adresu materskej školy,
  • e-mailom alebo odoslaním naskenovaného tlačiva prostredníctvom e-mailu.
  • tlačivo (ziadost_MS_2022) na vytlačenie
  • Formulár na predvyplnenie formulár na predvyplnenie na stránke školy

  Rodič môže žiadosť doručiť aj prostredníctvom:

  • elektronického podania doručeného do elektronickej schránky materskej školy alebo
  • elektronického dokumentu, ktorý je autorizovaný kvalifikovaným elektronickým podpisom.

  Zákonní zástupcovia sa môžu podľa § 144a školského zákona dohodnúť, že žiadosť podpisuje iba jeden zákonný zástupca a rozhodnutie sa doručí iba jednému zákonnému zástupcovi, ak písomné vyhlásenie o tejto skutočnosti doručia/predložia riaditeľovi školy (Priloha 3).

  Podmienky prijatia:

  1. Na predprimárne vzdelávanie sa prijíma dieťa od troch rokov veku, výnimočne možno prijať dieťa od dovŕšenia dvoch rokov veku.
  2. Na predprimárne vzdelávanie sa prednostne prijímajú deti, pre ktoré je plnenie predprimárneho vzdelávania povinné.
  3. Pre dieťa, ktoré dosiahne päť rokov veku do 31. augusta 2022, je predprimárne vzdelávanie povinné.  Dieťa, ktoré navštevuje materskú školu a do 31. augusta 2022 (vrátane) dosiahne päť rokov veku, sa bez povinnosti opätovne žiadať o prijatie do materskej školy automaticky od 1. septembra 2022 stáva dieťaťom plniacim povinné predprimárne vzdelávanie.
  4. Dieťa sa na predprimárne vzdelávanie prijíma na základe žiadosti zákonného zástupcu alebo zástupcu zariadenia, ktorú podáva riaditeľovi materskej školy spolu s potvrdením o zdravotnej spôsobilosti od všeobecného lekára pre deti a dorast; potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti dieťaťa obsahuje aj údaj o povinnom očkovaní dieťaťa.
  5. Ak ide o dieťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, k žiadosti o prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie sa prikladá aj vyjadrenie príslušného zariadenia poradenstva a prevencie a odporučenie všeobecného lekára pre deti a dorast.
  6. Ak rodič požiada, aby bolo na povinné predprimárne vzdelávanie v materskej škole prijaté dieťa, ktoré nedovŕšilo piaty rok veku do 31. augusta 2022, je povinný k žiadosti predložiť súhlasné vyjadrenie príslušného zariadenia poradenstva a prevencie a súhlasné vyjadrenie všeobecného lekára pre deti a dorast. O to, aby bolo na povinné predprimárne vzdelávanie v materskej škole prijaté dieťa, ktoré nedovŕšilo piaty rok veku do 31. augusta 2022, je rodič povinný požiadať najneskôr 31. augusta 2022.
  7. Dieťa od dovŕšenia dvoch rokov veku možno prijať na predprimárne vzdelávanie, ak sú v materskej škole vytvorené vhodné kapacitné, personálne, materiálne podmienky a dieťa bude mať osvojené základné hygienické návyky.

  Povinné predprimárne vzdelávanie:

  Povinné predprimárne vzdelávanie v materskej škole trvá jeden školský rok. Ak dieťa po dovŕšení šiesteho roka veku nedosiahne školskú spôsobilosť, riaditeľ materskej školy rozhodne o pokračovaní plnenia povinného predprimárneho vzdelávania v materskej škole na základe písomného súhlasu príslušného zariadenia poradenstva a prevencie, písomného súhlasu všeobecného lekára pre deti a dorast a s informovaným súhlasom rodiča.

  Rozhodnutia o prijatí:

  Riaditeľ materskej školy vydá rozhodnutie o prijatí dieťaťa na predprimárne vzdelávanie od nového školského roku do 30. júna školského roka, ktorý predchádza školskému roku, v ktorom sa má predprimárne vzdelávanie dieťaťa začať (t. j. na školský rok 2022/2023 do 30. júna 2022).

  Podľa § 144a školského zákona v znení účinnom od 1. januára 2022 sa rozhodnutia o prijatí alebo o neprijatí dieťaťa na predprimárne vzdelávanie do materskej školy doručujú obom zákonným zástupcom dieťaťa. Ak sa tak dohodnú zákonní zástupcovia, rozhodnutie možno doručiť len jednému z nich (Priloha 3).

  Zborov nad Bystricou 20.04.2022

  PaedDr. Milan Križan, riaditeľ školy.

 • Zo zápisu prváčikov

  Zo zápisu prváčikov

  Každoročne sa v mesiaci apríl koná zápis do prvého ročníka. Tento rok sme privítali počas zápisu na našej škole 22 prváčikov. Počas zápisu zvládli všetky úlohy, ukázali svoju šikovnosť a v septembri ich privítame v prvej triede.

   

 • Staviame máj

  Staviame máj

  Háj dievčence, háj, staviame vám máj. U vrchu je zelený, stužtičkami zdobený. 😉 Milí chlapci za tie máje každé dievča sa usmeje, podá svoju ručičku, zatancuje trošičku.😊 Aj takáto pieseň sa dnes rozliehala na našom školskom dvore pri materskej škole pri stavaní mája.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou Zborov nad Bystricou
  č. 604, 023 03 Zborov nad Bystricou
 • +421 x 0414391390 (ZŠ)

Fotogaléria