Dňa 24. júna 2026 sa na našej škole uskutočnil Olympijský deň, do ktorého sa s veľkým nadšením zapojili žiaci 1. stupňa. Cieľom podujatia bolo podporiť pohybové aktivity, športového ducha, fair play a radosť zo spoločných športových zážitkov.
Pre žiakov boli pripravené rôzne športové disciplíny, v ktorých si mohli preveriť svoju šikovnosť, rýchlosť a obratnosť. Súťažili v behu, driblingu tenisovou loptičkou na rakete, skoku do diaľky, streľbe loptou do bránky a hádzaní loptičiek do terča.
Všetci účastníci podali výborné výkony, navzájom sa povzbudzovali a dodržiavali zásady čestného súťaženia. Za svoju snahu boli odmenení diplomami a víťazi jednotlivých disciplín získali zaslúžené ocenenia - medaily.
Výherci za jednotlivé ročníky:
1.ročník – 1.miesto: Sofia Capeková a Alexandra Kolembusová, 2.miesto: Dominika Mihaldová, 3.miesto: Lukáš Rokyčák
2.ročník -1.miesto: Marko Skřivánek , 2.miesto: Alex Kováč 3.miesto: Juraj Hlavatý
3. a 4.ročník -1.miesto: Sofia Minarčíková , 2.miesto:Zuzana Podoláková 3.miesto: Tobias Pohančeník
Ďakujeme všetkým žiakom za aktívnu účasť a pedagógom za organizáciu podujatia. Veríme, že si deti tento deň plný športu, zábavy a priateľskej atmosféry užili a odniesli si z neho množstvo pekných zážitkov.
Športu zdar a olympijským myšlienkam zvlášť!
_-_Kopie_-_Kopie.png)