Krátkodobé projekty

Krátkodobé projekty realizované na našej škole.

Skolské mlieko

Cieľom projektu je podporiť prístup žiakov našej školy k mliečnym produktom.

„Zbieram Baterky“– školský program selektívneho zberu

Škola je druhý rok zapojená do celoštátneho programu pre ochranu životného prostredia prostredníctvom školského programu selektívneho zberu pod názvom „Zbieram Baterky“. Cieľom súťaže je popularizovať zber použitých prenosných batérií a akumulátorov postavený na bezprostrednej motivácii. Žiaci po nazbieraní určitého množstva bateriek sú odmenení bodmi, ktorými môžu voľne narábať. Prostredníctvom E-shopu si vymieňajú body za darčeky. Tiež mali možnosť zberať body spoločne s kamarátmi a vybrať si spoločný darček.

Projekt WoW

Naša škola sa zapojila do Nemecko - Česko - Slovenského projektu WoW (World of Work = Človek a svet práce) v ktorom sa žiaci prostredníctvom inovovaných metodických materiálov zoznamujú s obsahom techniky na II. stupni základnej školy. Tento projekt vznikol ako reakcia na zvýšený počet hodín techniky od roku 2012, kedy sa začala nová školská reforma a opätovne sa začal okrem iných kompetencií klásť dôraz aj na technické zručnosti žiakov. Žiakom sa prostredníctvom tohto projektu pomôže aj pri výbere ich profesijnej orientácie.

IT Akadémia – projekt

Naša škola sa zapojila do projektu IT Akadémia. Projekt má zlepšiť vzdelávanie v oblasti informatiky a prírodných vied. Hlavným cieľom projektu je vytvorenie efektívneho modelu vzdelávania a prípravy mladých ľudí pre aktuálne i perspektívne potreby vedomostnej spoločnosti a trhu práce so zameraním sa na profesie v oblasti informatiky a informačno-komunikačných technológií (IKT).

Vedomostný ostrov

Škola sa zapojila v školskom roku 2017/2018 do projektu Vedomostný ostrov. Projekt podporuje inovatívne formy vzdelávania na základných školách a sprístupňuje ich všetkým žiakom. Cieľom projektu je naučiť žiakov pútavým spôsobom, ako spájať teoretické poznatky s praxou, a pomôcť im pri výbere strednej školy. Vedomostný ostrov je interaktívny kiosk s tromi dotykovými obrazovkami a zaujímavým vedomostným obsahom. Vedomostný ostrov poskytuje interaktívne vedomosti a veselé kvízy pre žiakov aj pre učiteľov.

Vedomostný obsah tvoria dve časti. Prvou – hlavnou časťou – je špeciálna aplikácia v podobe animovaného ostrova. Ukrýva sa na ňom množstvo vedomostí z oblasti techniky, nemeckého jazyka, ekológie alebo fyziky vrátane interaktívnych úloh, náučných videí a pokusov, ktoré sa dajú realizovať v škole aj doma. Žiakom pomôže pri ich odhaľovaní zvedavý lemur, ktorý je aj v logu Vedomostných ostrovov. Rozširujúcu druhú časť vedomostného obsahu tvoria digitálne učebnice – nemecký jazyk, dopravná výchova a fyzika.  Ocenia ich nielen žiaci, ale aj učitelia, ktorí chcú oživiť bežné vyučovanie a vniesť doň hravé prvky a interaktivitu.

Zbierame vrchnáčiky z PET fliaš, pre jedného chorého chlapčeka.