Obnova detského areálu pri MŠ v Zborove nad Bystricou

Projekt s podporou ekofondspp zameraný na rozvoj, podpora a zveľadenie obcí, miest a regiónu. Hlavným cieľom bola obnova detského areálu pri materskej škole v Zborove nad Bystricou.

Názov projektu: Obnova detského areálu pri MŠ v Zborove nad Bystricou

Príjemca: Základná škola s materskou školou, č. 604, 023 03 Zborov nad Bystricou

Poskytovateľ: Ekofond SPP, n.o.

Výška poskytnutého finančného príspevku: 2 900 EUR.

Termín realizácie: 12/2022 - 8/2023

Projekt SPP ekofond zameraný na obnovu detského areálu pri MŠ v Zborove nad Bystriocu.

Náš projekt je primárne určený pre deti materskej školy. Obnovou detského areálu sme vytvorili podnetné prostredie s prvkami na aktívne využitie času, ktorý deti trávia vonku. Obnovený areál predstavuje pre deti prostredie na rozvoj základných pohybových zručností detí zameraných hlavne na zdatnosť, pohyb, orientáciu a stabilitu. Areál predstavuje možnosť hrou rozvíjať fyzickú zdatnosť detí, zdokonaľovať koordináciu pohybov a celkový telesný vývoj, podporovať ich duševný rozvoj, stimulovať ich tvorivosť, fantáziu a kreativitu. Hrou sa deti učia samostatnosti, ale aj spolupráci a rešpektovaniu druhých. Každodenné využívanie areálu vytvoreného z kvalitných materiálov predstavuje dostatočný argument na to, že areál je dlhodobo prínosom pre deti našej školy.

Z prostriedkov SPP sme zakúipili:

- rúčkovaciu rebrinu

- opičiu dráhu

- dvojojdačku.

Celkové finančné prostredky SPP 2 900 EUR.

PaedDr. Milan Križan, projektový manažér

V Zborove nad Bystricou, 30.07.2023